Kontrast:
Rozmiar czcionki:
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu informacyjne Gminy Zębowice
BIP

Samorząd przyjazny młodzieży - Młodzież przyjazna samorządowi

Szanowni Państwo,

 

w ramach projektu "Mosty współpracy - samorządowe partnerstwo na rzecz młodzieży", realizowanego wspólnie z opolskimi samorządami oraz środowiskami młodzieżowymi, chcielibyśmy wyróżnić te spośród samorządów lokalnych (miast, gmin, powiatów), które prowadzą szczególnie aktywne działania na rzecz wsparcia rozwoju młodzieży i zwiększania jej uczestnictwa w życiu publicznym.

 

W grudniu tego roku planujemy po raz pierwszy na Opolszczyźnie przyznać wyróżnienia dla tych przychylnych sprawom młodzieżowych samorządów i tytuły "Samorządu przyjaznego młodzieży".

 

Nominacji do tego wyróżnienia dokonać mogą sami młodzi ludzie - zarówno Młodzieżowe Rady, jak i nieformalne grupy młodzieży, a o jego przyznaniu zdecyduje kapituła złożona z przedstawicieli młodzieży, samorządu i organizacji pozarządowych na podstawie wypracowanych w drodze partnerstwa kryteriów.

 

Dodatkowo przyznaniu wyróżnienia dla samorządów towarzyszyć będzie również zainicjowane przez Forum Młodzieży Województwa Opolskiego wyróżnienie dla najbardziej aktywnych oraz najlepiej rokujących Młodzieżowych Rad Miast i Gmin. Tutaj również zgłoszeń dokonać mogą grupy młodzieży oraz same Młodzieżowe Rady.

 

Wyróżnienia zostaną wręczone na uroczystej Gali, która odbędzie się w dniu 15 grudnia w Opolu.

 

W załączeniu przekazujemy regulaminy przyznawania wyróżnień, formularze zgłoszeniowe oraz wzór listy poparcia.

 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres rekrutacja.opole@semperavanti.org. Pod tym adresem mogą Państwo również uzyskać szczegółowe informacje i wyjaśnienia.

 

 

Z poważaniem

Magdalena Lenartowicz

 

Prezes Fundacji

Semper Avanti Opole

 

]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-59741452-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');